KARS GEZİ REHBERİ - ERZURUM GEZİ REHBERİ


KARS GEZİ REHBERİ - KARS'TA GEZİLECEK YERLER
Soğuk toprakları ve sıcak insanlarıyla medeniyetlerin buluştuğu bir tarih şehridir Kars. Doğu Anadolu bölgesinin en büyük ovasına sahip olan Kars şehri Türkiye’nin Kafkaslara ve Orta Asya’ya açılan kapısı konumunda olan şehirdir. Tarihine baktığımızda İpek Yolu’nun da etkisiyle ticaret yolları üzerinde bulunması ile her dönem önemini korumuştur.Günümüzde hava, kara ve demir yolu ulaşımının rahatlıkla sağlandığı Kars, kuzeyinde; Susuz, Arpaçay ve Akyaka’yla, doğusunda; Ermenistan’la, güneyinde; Digor ve Kağızman’la, batısında ise Selim ve Erzurum sınırlarıyla çevrilidir.

Son yıllarda özellikle Doğu Ekspresi ile gündeme gelen Kars şehri tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle gelenleri karşılıyor. Ani Ören Yeri, Sarıkamış Kayak Merkezi, Çıldır Gölü ve tabi ki şehir merkezindeki tarihi yapılar dikkatleri çekiyor.Kars gezi rehberi hizmeti vermek amacıyla kurmuş olduğumuz internet sitemizin faydalı olmasını temenni ediyoruz. Kars rehberi olarak böyle bir çalışmanın yapılmış olmasının herkese katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Kars’a gelen herkesin bu şehirden keyif almış bir şekilde evlerine döneceğine inanıyoruz. Sizleri de Serhat şehri Kars’a bekliyoruz. Kars’a gelirseniz “Kafkas Gecesi” düzenleyen restoranlara da uğramanızı tavsiye ederiz. Tabi lezzetli yöresel yemekleri ve meşhur kaz etini de tavsiye ederiz.

Bu konuda münferit olarak Kars turu yapabileceğiniz gibi Kars turu yapan seyahat acentalarından istifade edebilirsiniz. Hemen hemen ülkemizin her şehrinden Kars turu düzenleyen seyahat acentlarına ulaşabileceğinizi düşünüyoruz. Ayrıca Doğu Ekspresi ile Kars turu yapan seyahat acentalarına da rahatlıkla ulaşabilir ve keyifli bir Kars gezisi yapabilirsiniz.Münferit gelenler için veya grup halinde gelenler için veya gelemeyip de buraları merak edenler için Kars tur rehberi olarak düşebileceğiniz rehber sitemiz hizmetinizdedir. Kars tur rehberi, Kars gezi rehberi, Kars rehberi olarak hayata geçirdiğimiz sitemizi lütfen inceleyiniz.


SERHAT ŞEHRİ KARS
Kars Tur Rehberi


Türkiye'nin Orta Asya ve Kafkaslara açılan kapısı konumundadır. Tarihsel süreç içerisinde eski ticaret yollarının kavşak noktasında bulunuyor olmasıyla kazanmış olduğu değeri her dönem korumuştur. Son dönemlerde Doğu Ekspresi yolcularının vaz geçilemez bir destinasyonu haline gelmiştir. 

DADAŞLAR DİYARI ERZURUM
Erzurum Tur Rehberi


Anadolu'daki en eski yerleşim merkezlerinden birisidir. Yontma Taş Çağı'na kadar uzana büyük bir tarihi birikime sahiptir. Şehir merkezinde konumlanmış tarihi eserleri ile her mevsim ziyaretçilerin gözdesidir. Özellikle kış aylarında Doğu Ekspresi yolcularının buluşma noktası olmuştur. 

ERZURUM GEZİ REHBERİ -  ERZURUM'DA GEZİLECEK YERLER
Erzurum, Erzurum gezi rehberi, Erzurum rehberi, Doğu Anadolu, Doğu Ekspresi ile Erzurum, Erzurum tur rehberi ve bu bölgeyi ifade eden ne kadar kelime var ise söylendiğinde bu güzel Erzurum şehrinin tarihini ve coğrafyasını ön plana çıkartacak bir sayfa kurmak amacıyla hazırlamış olduğumuz Kars Erzurum Rehberi isimli internet sitemizin bu eşsiz coğrafyayı merak eden herkese faydalı olmasını temenni ediyoruz. 

Anadolu topraklarında binlerce yıllık bir tarihe sahip olan Erzurum'un şehrin içinde barındırdığı tarihi eserler bakımından adeta bir açık hava müzesi niteliğinde olduğunu söylemek yersiz olmasa gerek. Erzurum'da yaşamış birçok medeniyetin izlerini taşıyan bu eserlerin tanıtnması, duyulması, gezilmesi, korunması ve gelecek nesillere taşınması kadar önemli sorumluluk olamaz.

Urartular dönemine kadar giden kale yapıları, İslam'ın Anadolu'ya eriştiği dönemlere iz veren camileri, türbeleri; Osmanlı hanları ve hamamları; bir yeniden varoluşun simgeleri olan tabyaları ve tabiki milli mücadelenin kahramanlarına yapmış olduğu ev sahipliği ile Doğu Anadolu'nun tarihi şehri Erzurum bizleri bekliyor. Bir şehrin rehberi Erzurum gezi rehberi; Erzurum rehberi bu sitede.


REHBER